Način pridobivanja: parna destilacija
Poreklo: Indija, Nepal
Del rastline: list; trava
Vzgoja rastline: gojena, ekološki certifikat
15 g = 16,95 ml
Aromaterapija:
Delovanje na fizično telo: Limonina trava sodi med eterična olja z najmočnejšim protibakterijskim (širok spekter) in protiglivnim delovanjem. Zaradi protivnetnega delovanja je odlično pri artritisu. Znana tudi kot repelent.
Delovanje na psiho: Sedativ (nevrovegetativna distonija). V nižjih koncentracijah pomirja, v višjih deluje stimulativno. Krepi živčni sistem.
Kozmetika: Primerna za dezodorante.
Parfumeristika: Srednja nota z intenzivnim limoninim vonjem bo poudarila zgornjo citrusno noto. Lahko kombinirate s cvetnimi vonji, vendar pazljivo pri doziranju.
Opis vonja: Svež, citrusni, oster, zeliščni, z zemeljskim podtonom.
Energijska aromaterapija: Limonina trava širi zavest, posebej takrat, ko smo ujeti v lastne omejitve. Spodbuja fleksibilnost in nam pomaga, da zaživimo svoje sanje.
Afirmacija: “Rastem in širim se skozi pustolovščino iskanja novih strasti.” (Nina M.)
Varnost: Eterično olje draži kožo, zato ga doziramo previdno. Ne uporabimo za osebe z glavkomom (Wabner & Beier). Maksimalna koncentracija pri dermalni uporabi je 0,7 %.
Viri in literatura:
Steflitsch/Wolz/Buchbauer. 2013. Aromatherapie in Wissenschaft und Praxis.
Rhind J.P. 2016. Aromatherapeutic Blending. Essential Oils in Synergy.
Janeš D., Jočevar Glavač N.. 2015. Sodobna kozmetika. Sestavine naravnega izvora.
Tisserand R., Young R., Essential Oil Safety: A Guide for Health Care Professionals.
Wabner D., Baier C. 2012. Aromatherapie. Grundlagen, Wirkprinzipien, Praxis.
Informacije o tem eteričnem olju ne morejo nadomestiti obiska pri zdravniku. Diagnozo in pravo individualno terapijo lahko določi le zdravnik/terapevt v osebnem razgovoru s pacientom. Informacije, ki so podane tukaj, imajo namen izobraževanja. Pri izbiri posameznega eteričnega olja in pred izdelavo mešanice si vedno preberite kontraindikacije in varnost uporabe le-tega v strokovni literaturi.